بلاگ

مدیر سایت
۱۳۹۶-۰۹-۱۱
دسته‌بندی نشده بدون دیدگاه

فریلنسینگ چیست؟فریلنسر چه کسی است؟

فریلنسینگ

زمانی بود که مفهوم دورکاری و کار اینترنتی نه تنها در اذهان جامعه جایی نداشت؛ بلکه فقط اعتقاد بر این بود که درآمد و پول باید با عرق جبین و کد یمین به دست بیاید ولی امروزه با پیشرفت علم و فناوری و گسترش دانش و به موازات آن فراگیر شدن اینترنت، انواع مختلف کارهای خانگی و مجازی و دور کاری و … به وجود آمده اند و روز به روز در حال گسترش هستند.

اگر بخواهیم در این مقاله ، چیستی فریلنس یا فریلنسینگ را به طور خلاصه برایتان توضیح بدهیم باید بگوییم که منظور از فریلنسینگ، یعنی کار کردن به صورت حق الزحمه ای یا کارمزدی یا پروژه ای؛ که نحوه کسب درآمد فرد در این کار ، به صورت فروش خدمات یا انجام تعهد است. فریلنسر کسی است که این خدمات را ارائه می کند و در قبال انجام کار ، مبلغ توافق شده را از کارفرما دریافت می کند.

فریلنسینگ یک شغل است

فریلنسینگ یک شغل است که فرد می تواند آن را هم به صورت پاره وقت انجام دهد و هم به صورت تمام وقت . اصطلاحا می توان گفت به همه ی آن کارهایی که به صورت مجازی و آنلاین به منظور خدمات دهی به مشتریان و انجام پروژه های آن ها در قبال مبلغی مشخص انجام می گیرد (فقط ارائه خدمات نه فروش محصول یا چیزهای دیگر) فریلنسری می گویند.

البته آن چه که ذکر کردن آن خالی از لطف نیست این هست که تمام کارها و پروژه هایی که یک فریلنسر انجام می دهد باید داخل در حیطه ی تخصص او باشند و فریلنسر در آن ها مهارت کافی و آشنایی لازم را داشته باشد. در غیر این صورت، هرگز در این کسب و کار موفق نخواهد شد. به همین دلیل مشخص نمودن شاخه های کاری معین و فعالیت در حوزه ی توانایی های فرد یک اصل برای موفقیت در این شغل است.

فریلنسینگ چیست؟

کسب و کار به شیوه ی مجازی

در کسب و کار به شیوه ی مجازی و بخصوص در فریلنسری، فرد می تواند به طور هم زمان چند پروژه را کار کند و در ساعت های مختلفی پروژه ها را انجام دهد بدون این که مجبور شود برای انجام آن ها به اداره یا شرکت و … رفته باشد بلکه در منزل نیز می تواند این پروژه ها را کار کند. که البته این از مزایای این کسب و کار هست.

ولی باید توجه داشته باشد که تحویل به موقع پروژه ها به سفارش دهنده یا کار فرما حائز اهمیت بسیاری است و یک فریلنسر موفق کسی است که پروژه ها را به موقع تحویل دهد.

دیدگاه ها بسته شده اند.