بلاگ

مدیر سایت
۱۳۹۶-۰۹-۱۱
دسته‌بندی نشده بدون دیدگاه

فریلنسری یک فرصت مناسب برای کار

فریلنسری

در عصر کنونی که دغدغه ی داشتن یک کسب و کار خوب به اوج خود رسیده است ، همچنین میزان محدودیت های بالای مشاغل گوناگون که موجب اتلاف وقت در رفت و آمد مسیر کار تا منزل و حجم بالای ترافیک شهری و صدها مشکل مختلف ، موجب شده که دولت ها در صدد حمایت و ایجاد بستری برای دور کاری کارکنان و نیز ارائه خدمات الکترونیک برای کاستن از حجم انبوه مراجعان بربیایند.

علاوه بر این ، داشتن شغل مناسب با درآمد معمولی در جامعه ای که حدود دو سوم آن را جوانان تشکیل می دهند بسی دشوار است. در چنین موقعیتی ، کسب و کارهای خانگی و اینترنتی و علی الخصوص کار در حوزه ی فریلنسری گزینه خیلی خوبی به نظر می رسد.

مهارت های فریلنسر

علاوه بر این ، مدیریت زمان و مکان و عدم اتلاف وقت و انرژی و تلاش برای بهبود کسب و کار و مثمر ثمر بودن در ساعت های کاری باعث می شود که افراد جویای کار بسیار زیادی به این سمت، سوق پیدا کنند و با مهارت ها و توانمندی های خود ، به درآمد برسند. به این معنی که حتی می توان یا به همراه داشتن یک دستگاه لپ تاپ، در مسافرت، داخل خودرو هواپیما و قطار، در پارک یا در هر جای دیگری که یک فرصت مناسبی بود؛ آن جا هم این کار را انجام داد.

البته نباید از این نکته مهم و اساسی، غافل شد که مناسب بودن یا نبودن کسب و کار فریلنسری یا کارمزدی برای جوانان و افراد مختلف، به عواملی بستگی دارد که بدون آن ها موفقیت در این حوزه از کسب و کار خانگی و مجازی، سخت به نظر می رسد. از جمله ی آن عوامل می توان به مهارت فرد در زمینه ی پروژه های پیشنهادی و آشنایی او با مهارت های لازم برای کار در حوزه ی فریلنسری.

مثل: طراحی، ترجمه، تایپ، تولید محتوا، برنامه نویسی، ویرایش، مشاوره و … اشاره کرد.

کسب و کار فریلنسری

نکته ای که در این حوزه ( کسب و کار فریلنسری) حائز اهمیت بیشتری برای جوانان هست، آن است که در کار آزادکاری یا فریلنسری، هرکس صاحب کسب و کار خودش می باشد.  این بسیار برای افراد مهم است که رئیس و کارفرما، خودشان باشند و از جانب مقام بالاتری کنترل نشوند.

نکته ی بعدی، داشتن برنامه ریزی دقیق و منظم برای هر یک از پروژه ها و سفارش ها است. یک فریلنسر در صورتی موفق می شود که یک برنامه ی اصولی و منظم داشته باشد و طبق آن، پروژه ها را انجام دهد و هیچ پروژه ای را به تأخیر نیاندازد. در غیر این صورت، رفته رفته میزان سفارشات کار برای او کم خواهد شد و دیگر نخواهد توانست در هیچ پروژه ای کار کند.

دیدگاه ها بسته شده اند.